Udział klasy 2b w Akademii Wilczków Morskich

2b-wilki-morskie-logo.jpg

 

     W dniu 30 października 2019 r. klasa 2 B jako pierwsza w Szczecinie wzięła udział w programie „Akademia Wilczków Morskich”, którego celem jest popularyzacja wiedzy morskiej wśród najmłodszych mieszkańców Szczecina. Zajęcia zorganizowała Akademia Morska. Nasi uczniowie na zajęciach pt. „Zaokrętowanie” złożyli uroczystą przysięgę i otrzymali książeczkę żeglarską, oficjalnie stając się członkami załogi. Podczas warsztatów poznali typy i rodzaje statków oraz ich budowę. Usłyszeli również historię statku - od bala do łodzi atomowej. W czasie warsztatów wykonywali samodzielnie wiele prac: składali statki z papieru, układali statki z tangramu, rozwiązywali tematyczne rebusy, a nawet tworzyli swój własny statek przyszłości.

     Po zakończeniu warsztatów uczniowie zwiedzili dwa laboratoria. W pierwszym - laboratorium automatyzacji procesów logistyczno-produkcyjnych - uczniowie mogli obserwować pracę naturalnych rozmiarów urządzeń przemysłowych. Dzieci same ładowały kostki na taśmę, a następnie obserwowały, jak „robot” sortuje klocki i umieszcza ładunek na palecie.

    W laboratorium szybkiego prototypowania dzieci zapoznały się z pracą drukarki 3D i wydrukami wytworzonymi w laboratorium przez studentów (statki, koła zębate, rekiny itd.). Zaprezentowano dzieciom także urządzenie do skanowania różnych obiektów, zeskanowano jednego z uczestników wycieczki i prezentowano obraz na ekranie. 

belka_prosta.png

 

 

belka_prosta.png

 

 

belka_prosta.png